Idea koła

Miejskie Koło Robotyki w Słupsku

Plakat MKR 2015

Chęć udziału w zajęciach robotyki można zgłaszać poprzez zakładkę ZAPISY

Koło Robotyki przy II Liceum Ogólnokształcącym  im. A. Mickiewicza w Słupsku

Celem powstania i działalności koła jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży związanych z programowaniem i robotyką. Mamy nadzieję przyciągnąć uczniów, którzy są kreatywni, chcą tworzyć i programować nowe urządzenia, a być może wiążą swoją przyszłość z robotyką lub informatyką.

Pośrednim celem jest przygotowanie młodzieży do udziału w konkursach o tematyce związanej z automatyką i robotyką. Nasze koło ma już kilka sukcesów na tym polu. Należą do nich między innymi 1 miejsce w I Słupskim Konkursie Robotyki „RobotS” oraz 9 miejsce w kategorii Mini-Sumo „jeden na jeden” i 2 miejsce w walkach zbiorowych w ogólnopolskim konkursie Diversity organizowanym przez firmę Motorola Solutions z Krakowa.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej i realizowane będą wielokierunkowo. Będą to warsztaty oparte przede wszystkim na zestawach Lego Mindstorms, ale dla bardziej zaawansowanych przewidziane są zajęcia programowania mikrokontrolerów Atmega oraz opartych między innymi na tych układach, robotów klasy minisumo.

Brak możliwości komentowania.