RobotS

Robot kroczący

W tym roku, 26 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich, odbył się już III Słupski Dzień Komputerowy. Impreza obejmowała w swoim programie rozgrywki e-sportowe, konkurs programowania w Scratch-u oraz zawody robotów „RobotS” w kategoriach JUNIORBOT, SUMO, MINISUMO, LINEFOLLOWER oraz FREESTYLE.

W zawodach JUNIORBOT (wyścigi robotów kroczących dla najmłodszych) najszybszego robota z LEGO MINDSTORMS zbudował Sebastian Schab, a Hubert Kasprowski, bardzo widowiskowym konstrukcyjnie robotem wywalczył ogólnie IV miejsce i II miejsce spośród robotów Lego Mindstroms. Obaj zawodnicy są z Miejskiego Koła Robotyki.

W kategorii SUMO z gimnazjum I miejsce zajęła drużyna w składzie Karol Jaremczak i Kacper Ochnik, II miejsce Maciej Prądzyński i Mateusz Szkodziński, a III miejsce Wojtek Prądzyński i Maksymilian Rządkowski – wszyscy z Gimnazjum Nr 3 w Słupsku.

W zawodach MINISUMO – czyli walkach robotów do 500g i wymiarach maksymalnie 10cm na 10cm drużyna z Miejskiego Koła Robotyki przy ZSO nr 2 w Słupsku zajęła II miejsce – Marcin Waloch i Konrad Nowosadko (II LO w Słupsku). Ta sama drużyna w wyścigach LINEFOLLOWER również zajęła II miejsce. W tej samej konkurencji, ale na poziomie gimnazjum najlepsza okazała się para zawodników Maciej Szok i Jan Krawczyk (Miejskie Koło Robotyki).  Gratulujemy sukcesów! 

Brak możliwości komentowania.